WWW.steve Quayle.com diskuterar utformningen och genomförandet av kuppet i USA i flera av sina publicerade artiklar. Några utdrag från dem:
Det finns
likheter mellan revolutionerna i Rom, Sovjetunionen, Frankrike när balansen sönderfaller kring den spridda eliten.
Demokrater använder termen ”stor lögn” för att förstöra
Amerika utan att skjuta. Om makt stjäls från presidenten, vad mer kan de göra: Ta din pistol; vaccinera dig med COVID19 obligatoriskt dödligt vaccin, socialt register definierar vad du kan göra vad du inte gör.
Uppmärksamhet Amerika: Var beredd på att okontrollerbara kan avslutas med denna varning: "Amerika, ditt land har fallit i händerna på statens fiende".
Om president
Trump inte överlämnar makten till Biden förbereder BLM-ledda grupper sig för att ockupera regeringsbyggnader, inklusive Vita huset.
En amerikansk USPS-tjänsteman USPS är redo att vittna
om att valurnorna var märkta för föregående dag, men märkte inte att de hade en osynlig vattenstämpel den 3 november. Avgifter förväntas.
Du kan komma åt länkarna
till tidigare frågor via www.quayle.com.
Kol 2:15
15 Han avväpnade✱ härskarna och makterna och gjorde dem till allmänt åtlöje när han triumferade över dem på korset✱.